jóga pro těhotné a po porodu s Lenkou Štědronskou

těhotenská jóga

středa 16.30 – 18.00 

cena: 250 Kč za lekci

Na lekce je lépe se den předem registrovat, tlačítkem níže nebo sms 777 104 764

jóga po porodu

pátek 9.30 – 10.30   

cena: 250 Kč za lekci nebo předplatné 2.300 Kč/10 lekcí

Lenka Štědronská
777 104 764

REZERVACE NUTNÁ 

Podložky vlastní.

Těhotenská jóga

Jóga pro těhotné – gravidjóga je podpůrnou přípravou k porodu. Nabízí zklidnění, které je nezbytné k uvolnění a návratu k ženské přirozenosti.

Zastavení, vnímání dechu, vnímání sama sebe vede k otevření vnitřního prostoru. Žena mnohdy lépe rozezná své obavy z porodu a řeší je již během těhotenství, nebo si naopak užívá důvěru v co nejlepší průběh těhotenství a porodu. Zpívání nebo poslech manter uvolňuje emoce a ladí ženu na pozitivní vnímání cesty k vytouženému mateřství.

Cvičení je jemné. Ásany, polohy těla, jsou pečlivě vybrány a jsou přizpůsobené ženám v těhotenství. Upravené pozdravy slunce se dají cvičit celé těhotenství.  Podporou ženě při porodu můžou být i úlevové pozice, dech, relaxační techniky či vizualizace, které pravidelně při lekcích nacvičujeme. Pozitivní  fyzické účinky těhotenské jógy jsou dnes již všeobecně známé. Cvičení v těhotenství pomáhá překonat bolesti zad, bojuje proti křečovým žilám, otokům, nesprávnému držení těla, překonává únavové stavy, reguluje tlak.

Celkově cvičení pro těhotné vede k lepšímu vnímání těla a změn, které těhotenství přináší. Vytváří prostor pro zklidnění, lepší vnímání sebe sama a miminka.

 

Pro koho je těhotenská jóga (gravidjóga) vhodná:
Protože cvičení pomáhá udržovat kondici nastávající maminky během těhotenství až do porodu, je vhodné začít co nejdříve a klidně pokračovat až do doby blízké porodu. Záleží na individuální konstituci a pocitech. Doporučujeme cvičení konzultovat s Vaším ošetřujícím lékařem.

Jóga po porodu

Na lekci jsou vítané ženy po porodu a děti do cca jednoho roku. 
Lekce je vždy vedena pro spokojenost maminek i miminek. Zpíváme nebo posloucháme mantry, ale i české písničky, cvičíme, sdílíme, odpočíváme. Lekce po porodu jsou většinou velice klidné. Ženy se uvolní, naladí se samy na sebe a vytvoří pohodové prostředí, ve kterém jsou děti přirozeně rády. Cvičení je jemné, ne však nenáročné. Pozornost věnujeme také oslabenějším částem těla po porodu zejména pánevnímu dnu. Děti si užijí říkanky, nebo třeba vedenou láskyplnou masáž.

Lenka Stedronska joga

CENA

Jednotlivá lekce středa: 250 Kč

Jednotlivá lekce pátek: 250 Kč

"

Lektorka

Lenka 
Štědronská

Srdeční záležitostí Lenky je téma jógy pro ženy a to v různých obdobích: těhotenství, po porodu a i jindy, tedy v běžném životě:) Kromě lekcí jógy nabízí jako dula konzultace a předporodní kurzy.

Přihlaste se nebo nám pošlete dotaz

Napište nám mailem nebo nám zavolejte na 777 104 764